Dům Lucie 27

Moderní bungalov kombinující základní tvar tolik oblíbených přízemních domů majících nízkou valbovou střechu s velikými moderními okny, sahajícími až k zemi. Tento dům v sobě ukrývá velmi funkční dispozici a tím maximálně splňuje očekávání majitelů a svůj účel. Hmota domu je symbolicky rozdělena na denní zónu s páskovým obkladem a noční část s bílou omítkou na fasádě.

Dům Lucie 27 Dům Lucie 27

Veliké prosklené plochy zaručují velmi dobře prosvětlený a tím pádem i příjemný interiér. Všechny obytné místnosti ihned po vstupu nabízí výhled na zahradu a propojují tak interiér s exteriérem. I hlavní komunikační uzel - chodba, má na svém konci okno pro zpříjemnění tohoto často opomíjeného prostoru.

Dům Lucie 27 Dům Lucie 27

V zimě tyto plochy budou zdrojem tepelných zisků a ušetří tak část nákladů na vytápění, v létě budou částečně zastíněny přesahem střechy a zbylé stínění pokryjí žaluzie. Největší prosklení se nachází v obývacím pokoji, kde rodina tráví většinu času. Zde se dá dvě třetiny zasklení díky pojezdům odsunout ke stěně a propojit tak obývák přes léto s terasou a zahradou a užívat si tak výhod bydlení v rodinném domu.

Dům Lucie 27

Dispozice je navázána na hlavní „páteř“ domu chodbu. Ta zde kromě propojující funkce dostává funkci skladovací. Veliká skříň schová spousty věcí, které člověk neužívá denně a nepotřebuje je mít u sebe v pokoji. Lidé s nadšením pro čtení si zde mohou vytvořit návštěvám dechberoucí knihovnu. Dále dispozice nabízí soukromou část pro rodiče (ložnice s vlastní koupelnou) orientovanou směrem ke vchodu na pozemek pro přehled o dění v jejich domově. Ložnice zároveň nemá společnou stěnu ani s dětskými pokoji, ani s obývacím a tím jsou zajištěny dobré akustické podmínky v domě.

Dům Lucie 27

Dětské pokoje jsou orientovány směrem do zahrady a mezi nimi je umístěna druhá koupelna. Obývací pokoj je propojen s jídelnou a kuchyní a podporuje tak společný život rodiny.

Dům Lucie 27 Dům Lucie 27Druhou variantou je knihovna přes celou stěnu.

Dům Lucie 27

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 18.11.2017.
Aktualizováno: 13.11.2017 zpět

http://nove-domy-podzim-2017.ekonomicka-stavba.cz/dum-lucie-27.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.